
Ez a modell már így a post elején fejtörést okoz, mivel a Ford Transitok besorolása a
német és az
angol wikipedia-t összehasonlítva teljesen kaotikus.
Sam. Joe írt pár hónapja a - német számolás alapján - negyedik generációs Transitról (az angolok harmadik-negyedik generációsnak tekintik). Amikor én a címbe hatodik generációsnak írtam a következő Matchbox-ot, az német kronológia szerint volt. Igazából most - hogy elkezdtem túrni egy kicsit az autó története után - tudtam meg, hogy ez a Transit nem a
2000-ben megjelenő Ford "facelift"-es változata, hanem teljesen különálló modell. Gyakorlatilag csak a lámpákat és a hűtőrácsot változtatták meg.
Matchbox-ként először 2006-ban jelenik meg MB-28-as sorszámmal, Bilstein lengéscsillapítós köntösben. Az utastér ajtaján a következő felirat áll: Matchbox Suspension Experts, ami a szótár szerint kb. annyit jelent Matchbox felfüggesztés/rugózás szakértők. Mindegy, hogy rugózás vagy felfüggesztés, mert ezen az autón mindkettő viccesen hat, ugyanis a hátsó kerék erősen belelóg a sárvédőbe, rugózása pedig már igen kevés Matchbox-nak van manapság. Hátsó futómű-problémája nem csak az én Transitomnak van,
Areh-é is hasonlóan áll. Ez mellett persze van némi pozitívuma is, hogy az első fényszórók a szélvédőkkel egy műanyagból vannak öntve, így nem kellett festeni. Azért is jó ez a megoldás, mert úgy veszem észre, hogy ha egy "sima" 1-75-beli autónak az oldalára grafika kerül, akkor a lámpákat már nem festik ki. A hátsó fényszórók nincsenek is pirosra festve a Transiton.
2007-ben új design - Eredeti Ford alkatrészek -, új sorszám - MB-37, és
e kép szerint ugyanaz a futómű. Biztosra nem tudom mondani, mivel ez valahogy nem érkezett még meg a gyűjteményembe, Areh-nek is egy
tízes pakkból van csak meg.
Ugyanebben az évben bekerült a
Strars of Cars sorozatba is, Matchbox logóval az oldalán, alatta pedig egy német felirat, magyarul nagyjából így hangzik: Ha fuvarost keresel, akkor
www.matchbox.com. Ezen már ki van javítva a futómű, így nem lóg a kerék.
2008-ban ismét új "színbe" öltözött a Transit, matt fekete festés, fekete felnikkel és Police SWAT feliratok. Akkor MB-72-ként létezett.
Ebben az évben eljutott hozzánk is a Best of British sorozat, amiben szintén helyet kapott ez a kisteher. Az oldalfalakon a grafika igazán szépre sikerült, a doboz, a csomagolás is mutatós, de ezen sem kapunk festett lámpákat hátra, és elöl a Ford embléma ezen is csak ovális, de nem kék.
Szerencsére a sorszámnövekedés idén megállt, így nem került ki az 1-75 sorozatból - MB-48 az idei kínálatban. Igazán kár lett volna érte, mert szép színösszeállítást választottak a fehér alapszínű autónak. Ez az egyik kedvenc változatom a Transitból.
Az utolsó modell szintén idei, de a Best of British tagja. Az oldalán az angol szöveg magyarul baleseti helyszínelő egységet jelent - gyakorlatilag rendőrautóról van szó -, alatta pedig kék-sárga négyzetek vannak. Ha jól tudom, akkor az Egyesült Királyságban vannak ilyen festésű rendőrautók. Kár, hogy baloldalon van a kormánya.
Ezeken kívül megjelent még pár alkalommal a Transit, például
új Superfast-ként tavaly, Scooby Doo-s és Mario-s ötös pakkban, de már
promóciós modellként is kiadták.


MB-28 2006-ból


2009: MB-48
2009: Best of British

Osztálykép. "Hátra álljanak a magasabbak, előre a kicsik! Ja, hogy mindenki ugyanakkora? Akkor ketten álljanak rá egy-egy dobozra!"
Észrevettétek, hogy eddig mindig ugyanolyan kerékkel készültek, és minden autón rajta van a 639-es szám - kivéve a mesefigurás kiadásokat -, ami a modell számát jelenti, azaz MB639.